„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”. Te słowa idealnie podsumowują wydarzenie, które Nasza Szkoła – Gimnazjum ZDZ w Miechowie – przeżywała 27 listopada. Był to nie tylko ostatni piątek miesiąca ale i ostatni dzień, w którym uczestnicy Rządowego Projektu ASOS Doświadczenia Pokoleń  mieli szansę się spotkać aby uczcić zakończenie niemalże półrocznej współpracy między seniorami, a uczniami.     

Konferencję rozpoczęła Dyrekcja Szkoły – mgr Ewa Kowalczyk Uchto – witając i dziękując za przybycie wszystkim zaproszonym Gościom – Władzom Miasta, delegacji z Kielc, Dyrekcji i pracownikom CKiS, którzy umożliwili nam owe spotkanie, uczestnikom Projektu i ich rodzinie oraz występującym artystom. 

 Głównym celem Projektu ASOS Doświadczenia Pokoleń była integracja międzypokoleniowa seniorów i młodzieży. Uczestnicy od czerwca bieżącego roku brali udział w warsztatach z zakresu florystyki, tworzenia biżuterii i kulinariów, dodatkowo w wycieczkach i wyjazdach, które pozwoliły na lepsze, wzajemne zapoznanie się i  zacieśnienie relacji między uczestnikami.
Podczas konferencji prześledziliśmy etapy realizacji Projektu – począwszy od wzmianki na temat Listu Gratulacyjnego od Ministra Kamysza, poprzez przygotowania do realizacji zajęć, aż do ich przeprowadzania . Swoje „pięć minut” na scenie mieli nie tylko organizatorzy ale i sami zainteresowani. Ze strony młodzieży – przedstawienie zabawnego skeczu oraz prezentacji dotyczącej Projektu i recytacja wierszy, natomiast ze strony Pań Seniorek wspaniałe podziękowania, prezenty i wspólny śpiew. Dodatkową atrakcją dla widowni były występy miechowskich artystów – recytacją swoich wierszy zachwyciła Pani Bogna Piekara, a pieśnią Panie Klaudyna Wlazło i Justyna Szlosek.

Na okoliczność konferencji zakończeniowej przygotowaliśmy wystawę składającą się z prac uczestników. W holu CKiS można było podziwiać korale i naszyjniki stworzone pod okiem Pani mgr Moniki Jurkowskiej, stroiki świąteczne i kompozycje kwiatowe, do których rękę przyłożył pan Tomasz Wolny i mnóstwo zdjęć przedstawiających ciasta, pierogi i inne posiłki przygotowane przez uczestników wraz z Panem Grzegorzem Chabasiewiczem.

Po zakończeniu konferencji każdy z Gości został zaproszony na wspólny obiad i rozmowę przy deserze i kawie. Zgodnie stwierdziliśmy, że Projekt ASOS  mimo iż był praco- i czasochłonną to bardzo dobrą inwestycją, bo inwestycją w ludzi. Ludzi, którzy wynieśli z przeprowadzonych zajęć i wycieczek wiele nowych umiejętności, nabyli wiedzę i co najważniejsze, tak jak przewidywał Projekt – doznali integracji międzypokoleniowej i zawiązali nowe, miejmy nadzieje przetrwające lata przyjaźnie.

 Uonet

 

zapisy 2023